Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğü Resmi Web Sitesine    HOŞGELDİNİZ...

ACİL OBSTETRİK BAKIM ÇEKİRDEK EKİP STRATEJİK PLANLAMA GRUBU TOPLANTISI YAPILMIŞTIR

13.03.2017
ACİL OBSTETRİK BAKIM ÇEKİRDEK EKİP STRATEJİK PLANLAMA GRUBU TOPLANTISI YAPILMIŞTIR
Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan Acil Obstetrik Bakım Programı kapsamında 01.03.2017 tarihinde Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda Halk Sağlığı Müdür yardımcısı Uzm. Dr. Burcu Hekim başkanlığında, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticileri, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi, Turgut Solak Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Halk Sağlığı Müdürlüğü Şube Müdürleri, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlarının katılımıyla Acil Obstetrik Bakım Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grubu Toplantısı yapılmıştır.

 

 

 

ACİL OBSTETRİK BAKIM ÇEKİRDEK EKİP STRATEJİK PLANLAMA GRUBU TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

 

 

 

 

       Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan Acil Obstetrik Bakım Programı kapsamında 01.03.2017 tarihinde Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda Halk Sağlığı Müdür yardımcısı Uzm. Dr. Burcu Hekim başkanlığında, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticileri,  Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi, Turgut Solak Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Halk Sağlığı Müdürlüğü Şube Müdürleri, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlarının katılımıyla Acil Obstetrik Bakım Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grubu Toplantısı yapılmıştır.
 
       Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Burcu HEKİM, “Dünyada,  Türkiye’de ve Balıkesir’de Anne ve Bebek Sağlığı”, AOB Eğitimcisi Ebe Gülbahar GÖKDOĞAN da “AOB Sisteminin Tanımı ve Bileşenleri” ile ilgili sunum yapmışlardır.
 
       Sorunlarımız, çözüm önerilerimiz, çözümlerin kimler tarafından ve hangi zaman aralığında çözülmesinin gerektiği katılımcılarımızla konuşularak AOB İl Eylem Planı hazırlanmıştır.
 
       İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü iş birliği ile İlimizde AOB vaka sevkinin belirlenen hastaneler doğrultusunda yapılması için Balıkesir AOB İl Sevk Haritası oluşturulmuştur.
 
      Son olarak AOB İl Eylem Planının oy birliği ile alındığına dair imzalar alınmış ve toplantı sona ermiştir.
 
       Katılımlarından dolayı yöneticilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.