Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğü Resmi Web Sitesine    HOŞGELDİNİZ...

MİSAFİR ANNE UYGULAMASI EĞİTİMİ

18.11.2016
MİSAFİR ANNE UYGULAMASI EĞİTİMİ

 

 

MİSAFİR ANNE UYGULAMASI

 

 

                 Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir’de de Sağlıkta Dönüşüm Programı Kapsamında olan MİSAFİR ANNE UYGULAMASI devam etmektedir.

                 Bu uygulama kapsamında olumsuz iklim ve ulaşım şartlarının ulaşımı imkânsız hale getirebildiği bölgelerdeki 36 haftasını doldurmuş gebelerle, sosyal sebeplerle doğum esnasında sağlık kurumuna erişiminde problem olabilecek gebelerin tespit edilerek; planlanan merkezlere nakledilmesi, konaklatılması, hastane şartlarında doğumlarının gerçekleştirmesi, doğum sonrası anne ve bebeğin sağlık durumunun uygun hale getirildikten sonra evlerine götürülmesi sağlanmaktadır.

                 Programın yaygınlaştırılması ve daha etkin yürütülebilmesi için Halk Sağlığı Müdürlüğünce tüm kamu ve kuruluşlarının uygulamaya katılım ve desteklerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

                Bu kapsamda Halk Sağlığı Müdürlüğünce Balıkesir İl Müftülüğü personeline 16.11.2016 - 17.11.2016 tarihlerinde Müdürlüğümüz Bulaşıcı olmayan hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi, Çocuk Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı Birimi eğitimcisi Gülbahar GÖKDOĞAN tarafından eğitim verilmiştir.